4 Ağustos 2021 Çarşamba

Venezüella Borsası Petro Destekli Kripto Bankamatik Kartını Sunuyor

Venezüella Borsası Petro Destekli Kripto Bankamatik Kartını Sunuyor

Venezüella Borsası Petro Destekli Kripto Bankamatik Kartını Sunuyor

 Venezüellalı şirket bir kripto para birimi bankamatik kartı ve satış noktası (PoS) sistemi serbest bırakmak için ortaklık kurdu .


“Kripto aktarma cihazı” dört para birimini destekliyor

Devlet tarafından onaylanmış bir borsa olan CriptoLAGO’nun 1 Ekim’de yayımlanan bir sosyal medya yayınına göre, Glufco’nun sözde “yatırım kriptobanı” olarak anılan ortak teklifleri şimdiden emir alıyor. Duyuru devletlerin çevrilmiş kısmı: 


“Beklediğimiz şey, Glufco ile olan ittifakımız bizi ön plana çıkarıyor.” 


Sistem , Venezüella hükümetinin devlet destekli dijital para birimi olan Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), Dash ( DASH ) ve Petro için destek sağlayacak . 


Her iki teklifde , ülkenin sorunlu Egemen Bolivar'ı (VES) da dahil olmak üzere fiat para birimi desteği sunacak gibi görünmüyor . 


Glufco eder “cryptocurrency transfer cihazı” olarak da ürüne ve gelecekte daha da cryptocurrencies otomatik destek alabileceği ima.


Ekonomik sefaletin azalması yok

Venezuela, aşırı enflasyon ve sermaye kontrolleriyle savaşmaya devam etmekte ve vatandaşları Petro ve VES'i kullanmaktan başka çok az seçeneğe bırakmaktadır. P2P platformunda bitcoin ticareti Localbitcoins , geçtiğimiz haftalarda yeni rekorlar kırdı .


Aynı zamanda, geçen ayın sonunda, Venezüella merkez bankası Bitcoin'i çok çeşitli uluslararası yaptırımlar karşısında stoklamak için ani bir plan yaptı . 


Cointelegraph'ın da bildirdiği gibi, ülkenin en büyük bankası Banco de Venezuela, geçen ay çevrimiçi bankacılık seçeneklerine deneysel bir şifreleme parası özelliği olduğunu söyledi

Lütfen adBloker kapatınız.
Bize reklamlarla destek olabilirsiniz.